Evaporatif Soğutma Sistemleri

Evaporatif Soğutma Sistemleri Nerede Kullanılır?

En hızlı ısı alan sıvıların başında hiç şüphesiz su yer almaktadır. Su buharlaşma eğiliminin yüksek olması sayesinde çevresindeki ısıları emerek buharlaşma işlemini sağlamaktadır. Evaporatif soğutma sistemleri de havayı gerekli miktarda yüksek su ile temas ettirerek havanın soğutulmasını sağlamaktadır. Cihazların içerisinde bulunan sirkülasyon pompası ile soğutma işlemi sağlanmaktadır. Oldukça yararlı bir sistemdir. Buna bağlı olarak su ile çalışması da oldukça ilgi çeken bir özelliği olarak öne çıkmaktadır.

Evaporarif Soğutma Sistemleri Nedir?

Evaporatif soğutma sistemleri sıcak ve nem miktarı düşük olan mekanlarda kullanılır. Ayrıca sıcak bölgelerde en etkili verimi sağlayan cihaz olarak çevre dostu bir iklimlendirme sistemi olmaktadır. Ayrıca enerji verimliliği ve ekonomik yönden tasarruf sağlaması nedeni ile de çokça tercih edilen bir sistemdir. Bununla birlikte sistemi basit ve verimli bir sistemdir.

 Sıcaklığın artması ile buharlaşmayı aynı anda hızlandıran bu sistem mekanı hızlı şekilde soğutur ve bu arada çevreye ya da insan sağlığına hiçbir zarar vermeyecek şekilde kullanım avantajı sağlamaktadır. Soğutucu cihazın fanı sayesinde cihaz içine emilen sıcak hava akan su ile temas eder ve bu işlem ile doğal ve taze soğuk hava ile ortam serinletici hale gelmektedir.

 Evaporarif Soğutucu Sistemleri Nerede Kullanılır?

Fabrikalarda, yüksek tavanlı hacimlerin mevcut olduğu tüm mekanlarda, cafe ve restoranların açık ve kapalı alanlarında ortamı sağlıklı şeklide serinletme amaçları ile uygun olacak şekilde tasarlanmakta ve kullanıma hale gelmektedir. Ayrıca hayvan çiftliklerinde, ofislerde de kullanım sağlanmaktadır.

evaporatif soğutma
Evaporatif Soğutma

E-ticaret Mağazalarımızı Ziyaret Ettiniz mi?

Trendyol mağazamızda bulunan ürünleri incelemek ve satın almak için tıklayın. Ayrıca N11 mağazamızı da buradan inceleyebilirsiniz.

Mağazamızda Hangi Ürünler Var?

Trendyol mağazamızda Kabel markasının tüm ürünleri kolay bir şekilde incelemeniz ve satın almanız için listelendirilmiştir. Listedeki ürünler Kabel Mini, Kabel Salon, Kabel Plus evaporatif soğutma ürünleridir.

N11 Mağazamızda Hangi Ürünler Var?

Mağazamızda evaporatif soğutucu ihtiyaçlarınızı karşılayacak Kabel ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca indirim kampanyalarımızı da takip etmenizi öneririz.

İletişim

Bizimle İletişime geçmek için hemen iletişim sayfasına gitmek için tıklayın! Ayrıca whatsapp ile de iletişime geçebilirsiniz.