Evaporatif Soğutucular Neden Az Elektrik Harcar?

Öncelikle Evaporatif Soğutucular Neden Az Elektrik Harcar? sorusunun cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız. Sıcaklığı düşürmek, evinizde serin ve rahat bir yaşam oluşturmak isteyenler için Evaporatif soğutucular sizlerin karşısına çıkmaktadır. Evaporatif soğutuma sistemleri hem çevre dostu ve hem de makul fiyatlar sayesinde avantajları ile beraber sizleri bekliyor.

 Evaporatif Soğutma Nasıl Çalışır? Nedir?

 Su buharlaştığında, sıvı halden gaz haline dönüşmektedir. Bu olay esnasında, en yüksek enerjiyi içinde barındıran su damlacıkları önce suyu terk ederler ve bu da havanın derecesinde düşüşe neden olmaktadır. Örnek verecek olursak, bu olay aynı zamanda havuzdan çıktığınız zaman üşümenizin asıl sebebidir. Vücudunuzda bulunan su damlacıkları buharlaştıkça vücudunuzun sıcaklığını da düşmektedir. Evaporatif soğutucusu da bu mantık ile çalışmaktadır. Kısacası Evaporatif hava soğutucu, buharın gücünü kullanarak havayı soğutan bir tür klima sistemidir. Sorumuz evaporatif soğutucu neden az elektrik harcar?

Evaporatif Soğutucuların Avantajları

Avantaj olarak evaporatif soğutucular neden az elektrik harcar? Evaporatif soğutucuların normal klimalara göre önemli ve daha fazla avantajları vardır. Enerji verimliliği de bu avantajlardan biridir. Normal bir klima Evaporatif soğutuculara göre 7 kat daha fazla elektrik ve enerji harcamaktadır. Bunun başlıca sebebi ise, evaporatif soğutucuların yalnız soğutma pedine akım sağlayabilmek için çalıştırılmasına ihtiyaç vardır. Evaporatif soğutucular ile hem daha az elektrik harcarsınız ve hem de daha az fatura ödersiniz. Bu sayede maddi olarak da getirisi ve avantajları fazladır. Evaporatif soğutma kimyasal kullanmadıkları için de çevreye zarar vermezler. Ayrıca çevre dostu bir ürün olarak karşınıza çıkmaktadır.

Antalya Kabel’e ulaşmak artık çok daha kolay. Ana sayfada bulunan telefon veya whatsap simgesine tıklayarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

evaporatif soğutucu neden az elektrik tüketir?
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın

Ürünlerimiz görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Mağazamızda ürünlerimiz size görsel sunum eşliğinde tanıtılarak bilgilendirme yapılır. Ayrıca ödeme koşulları ve nakliye işlemleri görüşülmektedir. Ödeme koşullarımız kredi kartı veya nakit ödeme olarak gerçekleştirilmektedir. Tüm kredi kartlarına taksit imkanımız vardır. Taksit işlemlerinde banka komisyon ücretleri müşteriye yansıtılır. Antalyakabel’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.