Evaporatif Soğutucular Nedir?

Evaporatif Soğutucular

Evaporatif soğutucular suyu buharlaştırarak havayı soğutma prensibine dayanmaktadır. Mobil sistem sulu klimalar havayı yüksek miktarda suyla temas ettirmektedir. Bu sayede havayı soğutmaktadır.

 Evaporatif soğutuculara halktan kişiler arasında sulu klima, arap kliması, çöl kliması denilmektedir. Ayrıca ayaklı klima, samanlı klima ve açık alan klimaları olarak bilinmektedirler.

 Evaporatif Soğutucu Nasıl Çalışır?

Sulu klimalar nasıl çalışır sorusunun yanıtı olarak soğutucular buharlaşmayı kullanarak havayı soğutmak amacıyla çalışmaktadırlar. Sulu klimalarda bir pompa bulunmaktadır. Bu pompa suyun su haznesinden çıkarak tüm soğutucuda dolaşmasını sağlamaktadır.

 Suyun su pedlerine ulaşması ile ve pedler iyice ıslanmaktadır. Sulu klimalarda fan ise dışarıdaki havayı çekmektedir. Bu havayı nemlenmiş olan pedlerden geçirmektedir.

 Çekilen hava nemli pedlerden geçme aşamasındayken buharlaşma sayesinde soğumaktadır. Evaporatif soğutucular soğutma pedleri, pompa, fan ve motorun işlemlerini gerekli şekilde yapması sonucu çalışmaktadır.  Sulu klimalar her ev için gerekli olan hava akımını sağlayabilecek niteliktedir. Günümüzde evaporatif soğutucu cihazları yüksek performansa sahip gelişmiş teknolojiler ile tasarlanmışlardır.

Garanti Kapsamı ve Kullanım Talimatları

Kabel ürünlerini tercih etmeniz sizin açınızdan daha avantajlıdır. Ayrıca ürünlerin kalitesinin anlamak için tercih edilirliğine bakabilirsiniz. Ürünlerimiz 2 Yıl Garanti kapsamındadır. Ayrıca tüm ürün parçaları için geçerlidir. Garanti kapsamına şirketimiz model no ve fatura üzerinden bakmaktadır. Ayrıca kapsam dışına çıkmamak için yapılacaklar;

  • 1- Genel cihaz temizliği.
  • 2- Temiz ve titiz kullanım.
  • 3- Taşıma yaparken dikkatli olmak.
  • 4- Mevsimsel temizlik. Ayrıca kirece karşı önlem alma veya kireç karşıtı ürün kullanımı.
  • 5- Bakım hizmeti alınması veya bakım yapılması.
  • 6- Personele cihaz kullanım hakkında bilgi verilmesi veya eğitim verilmesi.

Bu tavsiyeleri yerine getirdiğinizde cihazınız garanti kapsamına kalmaktadır. Ayrıca bu talimatları cihazların kullanım kolaylığı için de yapmanız gerekmektedir.

Antalya Kabel’e ulaşmak artık çok daha kolay. Ana sayfada bulunan telefon veya whatsap simgesine tıklayarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

evaporatif soğutucu neden az elektrik tüketir?
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın

Ürünlerimiz görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Mağazamızda ürünlerimiz size görsel sunum eşliğinde tanıtılarak bilgilendirme yapılır. Ayrıca ödeme koşulları ve nakliye işlemleri görüşülmektedir. Ödeme koşullarımız kredi kartı veya nakit ödeme olarak gerçekleştirilmektedir. Tüm kredi kartlarına taksit imkanımız vardır. Ayrıca Taksit işlemlerinde banka komisyon ücretleri müşteriye yansıtılır. Antalyakabel’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.