Yeni Nesil Klima

Son zamanlarda klima sektöründe sıklıkla merak edilen ”Evaporatif soğutucu nedir?” sorusuna cevap vererek sizleri aydınlatmak için bu yazımızı hazırladık. Büyük miktarda ısı enerjisi kullanıp suyu buharlaştırarak havanın soğumasını sağlayan yeni nesil klima çeşidine evaporatif soğutucu adı verilir. Yeni neslin en çok tercih edilen soğutucularından olan evaporatif soğutucu, ekonomik olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

 Firmamız, yeni nesil klima yani evaporatif soğutma alanında siz kıymetli müşterilerimize hizmet veren seçkin firmalardandır. Klimanın tüm olumsuz etkilerinden kurtulmak için yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek ve klimanızı seçmektir.

 Çalışma Sistemi Nasıldır?

 Sulu sistem klima, İran kliması ve çöl kliması gibi birbirinden farklı isimlerle anılan evaporatif soğutucu; tüm yaşam alanları için uygun bir klima çeşididir. Bu soğutucunun içerisinde geniş yüzeye sahip pedler mevcuttur. Soğutma havuzundan pedlerin üzerine pompa yardımı ile su dağılımı gerçekleşerek pedlerin ıslak vaziyetlerinin korunması sağlanır.

 Bu pedlerin üzerinde bulunan su ise fan yardımıyla içeri alınan sıcak havayı soğutur. Son olarak içerde soğutulan hava dış ortama aktarılır. Havanın aktarımı kanal veya direktler vasıtası ile sağlanır.

 Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 Özellikle yaz aylarında bulunduğumuz ortamın serin ve ferah olmasını tercih ederiz. Evaporatif soğutucu, sahip olduğu muazzam sistemle havanızı temizleyerek sizlere daha sağlıklı ve daha serin bir ortamda bulunma imkanı sunar.

 Evaporatif soğutucu klimalar, geleneksel klimalara oranla epey ölçüde tasarruf sağlar. Bu fark %82’lere kadar ulaşır. İster küçük alanlarda ister büyük alanlarda istenilen noktayı soğutmak için evaporatif soğutucunun bölgesel soğutma özelliğinden yararlanmak en doğru tercih olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir