Evaporatif Soğutucu Nedir?

Son zamanlarda klima sektöründe sıklıkla merak edilen ”Evaporatif soğutucu nedir?” sorusuna cevap vererek sizleri aydınlatmak için bu yazımızı hazırladık. Büyük miktarda ısı enerjisi kullanıp suyu buharlaştırarak havanın soğumasını sağlayan yeni nesil klima çeşidine evaporatif soğutucu adı verilir. Yeni neslin en çok tercih edilen soğutucularından olan evaporatif soğutucu, ekonomik olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

 Firmamız, yeni nesil klima yani evaporatif soğutma alanında siz kıymetli müşterilerimize hizmet veren seçkin firmalardandır. Klimanın tüm olumsuz etkilerinden kurtulmak için yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek ve klimanızı seçmektir.

Çalışma Sistemi Nasıldır?

Sulu sistem klima, İran kliması ve çöl kliması gibi birbirinden farklı isimlerle anılan evaporatif soğutucu; tüm yaşam alanları için uygun bir klima çeşididir. Bu soğutucunun içerisinde geniş yüzeye sahip pedler mevcuttur. Soğutma havuzundan pedlerin üzerine pompa yardımı ile su dağılımı gerçekleşerek pedlerin ıslak vaziyetlerinin korunması sağlanır.

 Bu pedlerin üzerinde bulunan su ise fan yardımıyla içeri alınan sıcak havayı soğutur. Son olarak içerde soğutulan hava dış ortama aktarılır. Havanın aktarımı kanal veya direktler vasıtası ile sağlanır.

Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Özellikle yaz aylarında bulunduğumuz ortamın serin ve ferah olmasını tercih ederiz. Evaporatif soğutucu, sahip olduğu muazzam sistemle havanızı temizleyerek sizlere daha sağlıklı ve daha serin bir ortamda bulunma imkanı sunar.

 Evaporatif soğutucu klimalar, geleneksel klimalara oranla epey ölçüde tasarruf sağlar. Bu fark %82’lere kadar ulaşır. İster küçük alanlarda ister büyük alanlarda istenilen noktayı soğutmak için evaporatif soğutucunun bölgesel soğutma özelliğinden yararlanmak en doğru tercih olacaktır.

Garanti Kapsamı ve Kullanım Talimatları

Kabel ürünlerini tercih etmeniz sizin açınızdan daha avantajlıdır. Ayrıca ürünlerin kalitesinin anlamak için tercih edilirliğine bakabilirsiniz. Ürünlerimiz 2 Yıl Garanti kapsamındadır. Ayrıca tüm ürün parçaları için geçerlidir. Garanti kapsamına şirketimiz model no ve fatura üzerinden bakmaktadır. Ayrıca kapsam dışına çıkmamak için yapılacaklar;

  • 1- Genel cihaz temizliği.
  • 2- Temiz ve titiz kullanım.
  • 3- Taşıma yaparken dikkatli olmak.
  • 4- Mevsimsel temizlik. Ayrıca kirece karşı önlem alma veya kireç karşıtı ürün kullanımı.
  • 5- Bakım hizmeti alınması veya bakım yapılması.
  • 6- Personele cihaz kullanım hakkında bilgi verilmesi veya eğitim verilmesi.

Bu tavsiyeleri yerine getirdiğinizde cihazınız garanti kapsamına kalmaktadır. Ayrıca bu talimatları cihazların kullanım kolaylığı için de yapmanız gerekmektedir.

Antalya Kabel’e ulaşmak artık çok daha kolay. Ana sayfada bulunan telefon veya whatsap simgesine tıklayarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

evaporatif soğutucu neden az elektrik tüketir?
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın

Ürünlerimiz görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Mağazamızda ürünlerimiz size görsel sunum eşliğinde tanıtılarak bilgilendirme yapılır. Ayrıca ödeme koşulları ve nakliye işlemleri görüşülmektedir. Ödeme koşullarımız kredi kartı veya nakit ödeme olarak gerçekleştirilmektedir. Tüm kredi kartlarına taksit imkanımız vardır. Ayrıca Taksit işlemlerinde banka komisyon ücretleri müşteriye yansıtılır. Antalyakabel’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.