Evaporatif Soğutucuların Ortalama Soğutma Alanları

Evaporatif Soğutucuların Ortalama Soğutma Alanları

Evaporatif soğutucular sıcaklık arttıkça soğutma kapasitesini de arttıran dolayısıyla verimi de bu anlamda arttıran makinalardır. Bakım maliyetlerinin düşük olması da evaporatif soğutma sistemlerinin kullanım alanın artmasını katkı sağlamaktadır. Evaporatif soğutucuların ortalama soğutma alanları içerisindeki sabit olan ve yüksek değerlerdeki hacimsel debisi hava kullanımını arttırmaktadır. Bu durum da soğutucu verimine doğrudan etki etmektedir. Çalışma maliyetlerinin de düşük olması kullanıcılar için önemli bir avantaj olmaktadır.

 Evaporatif Soğutucular Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Evaporatif soğutucular yaşam alanlarının iklimlendirilmesinde ve konfor şartlarının yükseltilmesinde büyük bir yer edinmiş durumdadır. Evaporatif soğutma sistemleri seçilirken soğutma kapasitesi ve soğutma alanlarının genişliğini sorgulamak doğru olacaktır. Oldukça büyük bir ofiste kullanılacak olan küçük bir soğutucu yalnızca yerel olarak soğutma işlemi gerçekleştirebilir. Bu sebep ile soğutucuların fan gücüne, buhar sıkıştırma kapasitesine ve makinenin verimliliğine dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.

 Özelikle son zamanlarda hijyenin ve hava temizliğinin ne denli önemli olduğu bütün dünyada bilinmektedir. Evaporatif soğutucuların hava temizleme özelliği de küçük alanda çalışmak zorunda olan ofis ortamlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sebep ile bu soğutucu makinelerin üretimine de hız verilmiştir. Üretim firmalarında da artış gözlemlenmiştir. Bizim sizlere bu konudaki önerimiz KABEL firması olacaktır. Birçok farklı çeşit evaporatif soğutma sistemleri ile büyük küçük fark etmeksizin hemen her alanda kullanılabilecek bu makineler için doğru adres olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir