Kabel Sulu Klima Fiyatları Ve Özellikleri

KABEL SULU KLİMA SOĞUTUR MU?

“Sulu Klima, Serinletirme?” sorusuna yanıt olarak, size Kabel’in avantajlarından, kullanım alanlarından ve aynı zamanda özelliklerinden anlatarak cevap vereceğiz. Yüksek performans almak için uygun bir ortamda ve doğru kullanmak ile yapılabilir. Bu blog yazısında, doğru kullanım koşullarını ve yapılması gerekenleri tek tek anlatacağız.

SULU KLİMA KULLANIM ALANLARI VE ÜRÜN ÇEŞİTLERİ NEDİR?

Kabel sulu soğutucular, çok fazla kullanım alanına sahiptir. İster hayvan çiftlikleri, seralar, kafeler, restoranlar, oteller, fabrikalar, atölyeler, ister üretim tesisleri, teraslar veya balkonlar olsun, her türlü mekan ve ortamda etkili bir şekilde serinletme sağlarlar. Kabel Sulu Klima, ihtiyaçlarınıza yönelik farklı ürün seçenekleri vardır. Uzman ekibimizden destek alarak size en uygun Kabel sulu klima ürününe karar verin.

KABEL AYAKLI SULU KLİMALARI NASIL KULLANMALISINIZ?

Kabel Portatif Sulu Klima kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.

Öncelikle, su tankını tam doldurmak yerine yarım dolum yapınız. Belirli aralıklarla üzerine soğuk su takviyesi yapmanız gerekmektedir. Böylelikle içerisindeki su ılımayacak ve cihazın tam performans ile çalışmaya devam edecektir.

Kabel Sulu Klima kapalı ortamlarda kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Sadece açık veya yarı açık alanlarda kullanılma uygundur.

En son, sezon bitiminde kabel sulu klima mutlaka temizlenmeli veya yetkili bir servisten yardım alınmalıdır. Böylece cihazın içindeki biriken kireç tortuları pompanıza zarar vermeyecektir.

KABEL SULU KLİMA FİYATLARI HAKKINDA BİLGİ

Kabel ürünleri, son zamanlarda oldukça popüler bir tercih haline gelmiştir. Eğer siz de Kabel sulu klima fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hemen bizi arayabilirsiniz. Kabel markasına ait sulu klimaların fiyatlarını öğrenmek için www.antalyakabel.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bize iletişim sayfamızdan ulaşarak ürünlerimizin fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Antalya Kabel Portatif Sulu Klima

kabel sulu klima

Antalya Kabel ürünleri ile sıklıkla karşılaşırsınız. Bunun nedeni Antalya sıcaklarının gerçekten bunaltıcı ve çok etkili olduğundandır. Kabel Sulu Klima bu bunaltıcı yaz sıcaklarında ve dayanılmaz sıcaklar da kullanılan bir üründür. Özellikle Kabel Salon ürünü çok fazla tercih edilmektedir.

Kabel ürünlerinin kalitesi ile tanışan müşterilerimiz geri dönüşleri her zaman olumlu olmaktadır. Bu yorum ve dönüşleri internet sitemiz veya google işletmemizde görebilirsiniz. Yorumları incelediğiniz de Antalya Kabel müşteri memnuniyetinin ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni hem Antalya Kabel satış ve satış sonrası hizmetlerinden hem de Kabel ürünlerinin kalitesinden kaynaklanmaktadır.

Kabel Sulu Klima Nasıl Kullanılmalıdır?

Kabel Portatif Sulu Klimalar suyun serinliğinden faydalanmaktadırlar. Bundan dolayı suyun soğukluk derecesi verimli soğutma için önemlidir. Şebeke suyu ile soğutma performansı gayet sağlıklıdır. Buz veya daha soğuk bir su kullanıldığında soğutma farkı fazlası ile hissedilecektir. Bu farkı cihazı test ederek görmek mümkün. Öncelikle cihazı susuz şekilde çalıştırdığınızda sadece fan görevi yaptığını göreceksiniz. Bundan dolayı su ile çalıştırmak çok önemli. Tam performans için soğuk su kullanın.

Antalya Kabel’ den Hangi Ürünleri Satın Alabilirsiniz?

Soğutma ve serinletme için bir çok ürünü stoklarımızda siz değerli müşterilerimiz için bulundurmaktayız. Kabel Mini ürünümüz ev müşterilerimiz için ideal bir üründür ve çok fazla talep görmektedir. Kabel Salon ise daha çok işletme veya otel müşterilerimiz tercih etmektedirler. Bunun nedeni hava debisinin yani üflemesinin daha güçlü olmasından kaynaklıdır. Kabel Plus ürünümüzü de yine aynı şekilde işletme veya oteller tercih ederler. Mekanları daha geniş olan yerler için tercih edilmektedir. Endüstriyel modellerimiz ise fabrika veya imalathane gibi büyük ve geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Antalya Kabel ayrıca 55-65-75 cm ebatlarında da endüstriyel vantilatör satış ve montajı yapmaktadır. Sulu klima ile kullanıldığında tam performans gösteren vantilatörler sıkça tercih edilmektedir. Diğer ev tipi vantilatörlere göre çok daha etkilidir. 65 cm vantilatör 2 metreye kadar asılabilmektedir. Bununla birlikte 75 cm olan vantilatörler ise 4 metre asılmaktadır.

Ürünlerimizi satın almak için Hemen Bizimle İletişime Geçin. Avantajlı fiyatların keyfini sürün.

antalya kabel

Kabel Sulu Klima Soğutur mu?

kabel sulu klima

Kabel Sulu klima çok etkili soğutma teknolojisidir. Doğru şartlar oluştuğunda, hava sıcaklığını 30°’ye kadar düşürür. Bu, onları standart AC klimaya göre verimli bir alternatif olarak karşımıza çıkar.

Kabel Sulu Klima nasıl bir serinletme yaptığını ve ne kadar serinletme yapabileceğini belirleyen sebepler bu yazımızda.

KABEL SULU KLİMALAR NASIL SOĞUTUR?

Ayaklı Kabel Sulu klimanın adı, evaporatif soğutucu için kullanılan basit bir kelime birleşimidir. Evaporatif soğutucular, içine konulan suyu buharlaştırarak serinletme yapar. Buharlaşan suyun enerjisini alır ve evaporatif soğutucular bu enerjiyi havadan serin bir şekilde iletir. Havuzdan çıktığınızda üşümeniz gibidir. Cildinizde bulunan su buharlaştığında enerji alır ve bu enerji vücudunuzun üşeme hissini ortaya çıkarır.

Bu serinletme yöntemi çok etkilidir ve hemen hemen tüm bitki ve hayvanlar bunu kullanır. Bitkiler, serinlemek için gözeneklerinden su salar. Bitkiler de yaşamak için suya ihtiyaç duyduğundan, sıcak havada solmalarının nedeni budur.

KABEL AYAKLI SULU KLİMA NE KADAR SOĞUTUR?

Suyu buharlaştırmak ve havayı serinletmek için sulu klimalar havanın sıcak ve kuru olmasına çok etkilidir. Hava çok sıcak olmalıdır, bu neden ile suyu buharlaştırıp enerjiyi sağlamanın tek yoludur. Havanın ayrıca kuru olması gerekir. Çünkü hava zaten çok nemli ise, o kadar fazla su buharlaşmayacaktır.

Çok sıcak ve çok kuru hava için sulu klima maksimum verimde serinletme sağlar. 40° ve % 2 nemde, sulu klima bir soğutucu hava sıcaklığını 30°’ye düşürebilir. O kadar sıcak olmayan ancak daha nemli olan havada soğutma çok daha az verimde çalışır. %80 nem bulunan bir havada, bir Kabel Sulu Klima yalnızca 40°’den havayı 35°’ye düşürür. Ancak bu teoride maksimum verimdir. Bir Kabel Sulu Klima’nın gerçekte ne kadar serinletebileceğini, buharlaşan ortama ve soğutucunun çevirebileceği hava miktarına bağlıdır.

Bir ayaklı sulu klimanın ne kadar alanı serinletebileceği, sulu klimanın hava debisine bağlıdır. Genel olarak, bir Kabel Sulu Klima’ nın saatte hareket ettiği her metreküp hava için etkili olduğu 10 metrekare alanı soğutur. Bir sulu klima ne kadar fazla hava debisine sahip ise o kadar fazla alanı serin tutar.

kabel sulu klima

Kabel Sulu Klima Fiyatları

evaporatif soğutma

Kabel sulu klima fiyatları son zamanlarda ki ülke ve dünya ekonomik kriz nedeniyle geçen seneye göre bir miktar artış göstermiştir. Ülkemizde elektrik tüketim fiyatının yüksek seviyelerde seyrediyor olması elektrik tüketimi düşük elektronik cihazlara talebi arttırmıştır. Bu nedenle “kabel sulu klima fiyatları“ internet arama oranları yükselmiştir.

Yazın yaklaşması ile birlikte restoran, otel, cafe, bar gibi hizmet sektöründeki işletmelerin talebleri günden güne artmaktadır. Yaz sezonu için yapılan bu hazırlıklar müşterileri memnun etmek isteyen işletme sahipleri tarafından yapılmaktadır. Sezon öncesi kampanyalarımızdan haberdar olmak isteyenler iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirler.

Kabel sulu klima fiyatları için Trendyol ve N11 mağaza sayfa linklerimizi inceleyebilirsiniz. Trendyol ve N11 mağazalarımızda ücretsiz kargo hizmeti ile satış yapmaktayız. Siparişlerinizi 1-2 iş günü içerisinde özenle hazırlayıp kargo firmasına teslim ediyoruz. Teslimat tarihleri kargo firması veya illere göre değişiklik göstermektedir. Siparişiniz sonrası en erken 3 iş günü, en geç 5 iş gününde ürünümüz elinize ulaşmış olacaktır.

Satış sonrası destek hizmetlerimiz ile kullanıcı hatası olmayan arızalarda 2 YIL GARANTİMİZ vardır. Tüm parçalar garanti kapsamındadır. İşte bu yüzden kabel sulu klima fiyatları piyasa şartlarına göre fiyat performans ürünü olarak satılmaktadır.

Kullanım açısından kabel sulu klima fiyatları oldukça makul görünmektedir. Yaz sıcaklarının bunaltıcılığından kurtulmak için açık alanlarda kullanılabilecek en mantıklı cihazlardır.

evaporatif soğutma

Garanti Kapsamı ve Kullanım Talimatları

Kabel ürünlerini tercih etmeniz sizin açınızdan daha avantajlıdır. Ayrıca ürünlerin kalitesinin anlamak için tercih edilirliğine bakabilirsiniz. Ürünlerimiz 2 Yıl Garanti kapsamındadır. Ayrıca tüm ürün parçaları için geçerlidir. Garanti kapsamına şirketimiz model no ve fatura üzerinden bakmaktadır. Ayrıca kapsam dışına çıkmamak için yapılacaklar;

 • 1- Genel cihaz temizliği.
 • 2- Temiz ve titiz kullanım.
 • 3- Taşıma yaparken dikkatli olmak.
 • 4- Mevsimsel temizlik. Ayrıca kirece karşı önlem alma veya kireç karşıtı ürün kullanımı.
 • 5- Bakım hizmeti alınması veya bakım yapılması.
 • 6- Personele cihaz kullanım hakkında bilgi verilmesi veya eğitim verilmesi.

Bu tavsiyeleri yerine getirdiğinizde cihazınız garanti kapsamına kalmaktadır. Ayrıca bu talimatları cihazların kullanım kolaylığı için de yapmanız gerekmektedir.

Antalya Kabel’e ulaşmak artık çok daha kolay. Ana sayfada bulunan telefon veya whatsap simgesine tıklayarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

evaporatif soğutucu neden az elektrik tüketir?
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın

Ürünlerimiz görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Mağazamızda ürünlerimiz size görsel sunum eşliğinde tanıtılarak bilgilendirme yapılır. Ayrıca ödeme koşulları ve nakliye işlemleri görüşülmektedir. Ödeme koşullarımız kredi kartı veya nakit ödeme olarak gerçekleştirilmektedir. Tüm kredi kartlarına taksit imkanımız vardır. Ayrıca Taksit işlemlerinde banka komisyon ücretleri müşteriye yansıtılır. Antalyakabel’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kabel Mini Sulu Klima

Kabel Mini Sulu Klima

Kabel Mini yaz sıcaklarında kafe-restoran işletmecilerinin vazgeçilmez tercihi. Müşterisi olduğunuz işletmeler de çoğunlukla gördüğünüz evaporatif soğutucu markası Kabel’dir.

Düşük elektrik tüketimi ile kullanıcılarını hem serinletme hem de elektrik tasarrufu açısından memnun etmektedir. Kompakt yapısı ile sağlam ve dayanıklıdır. 5000 metreküp/saat hava debisiyle güçlü üfleme kapasitesine sahiptir. Bunun yanı sıra sessiz çalışması ile çevresindeki insanları rahatsız etmez.

Tekerlekleri ile kullanıldığında istenilen alana rahatça götürülebiir. 70 lt su tankı kapasitesi ile uzun saatler kullanabilirsiniz.

Kabel Mini’nin 3 farklı fan kademe ayarı özelliğiyle bulunduğu ortama göre hava debisini ayarlayabilirsiniz. olanak vererek konforlu bir kullanım deneyimi sağlar.

Şebeke suyu ıle rahatça serinletme yapabilir veya daha soğuk su ile tam performans sağlanabilir. İçerisindeki suyun derecesi ne kadar soğuk ise o kadar fazla soğutma yapacaktır. Tankın içindeki suyun soğukluğu ve tazeliği evaporatif cihazlar için çok önemlidir. Tank içindeki suyun sıcaklığı fazla ise su kesinlikle boşaltılmalıdır ve yenilenmelidir.

kabel mini

Swing modu özelliği ortamı eşit şekilde serinleterek konforlu bir kullanım sağlar.

Yerli üretim bir ürün olan Kabel Mini yedek parça bulunurluğu yüksek, bakım, onarım maliyetleri düşüktür.

Arkasında ki tahliye ile kullanım bittiğinde içindeki suyu rahatça boşaltabilirsiniz.

Kabel Mini’de anakart, fan, greenpad, pompa gibi yedek parçaların maliyetleri diğer firmalara göre daha uygundur. Ayrıca tüm parçalar 2 yıl tam garanti kapsamındadır.

Evaporatif soğutucu almak isteyenlerin birçoğu bu ürünümüzde karar kılmaktadır. Bunun en büyük nedeni Kabel ürünlerinin bilinirliğinden ve sağlamlığından kaynaklanmaktadır.

25 kg boş ağırlığı ile taşınması, yer değiştirilmesi gayet kolaydır. Kullanımı kolay olduğu için alanınızda konforlu bir ortam sunar.

Teknik özellikleri için https://antalyakabel.com/kabel-salon/ adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kabel Salon almaya karar verdiyseniz ve daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamız üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Firmamız Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri olan Trendyol ve N11 üzerinden de aktif olarak satışlarını sürdürmektedir. Mağazalarımızı inceleyerek fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Trendyol üzerinden mağazamıza ve diğer ürünlerimize ulaşmak için tıklayın.

N11 üzerinden mağazamıza ve diğer ürünlerimize ulaşmak için tıklayın.

Kabel Salon Sulu Klima

Kabel Salon Sulu Klima

KABEL SALON yaz sıcaklarında kafe-restoran işletmecilerinin vazgeçilmez tercihi. Müşterisi olduğunuz işletmeler de çoğunlukla gördüğünüz evaporatif soğutucu markası Kabel’dir.

Düşük elektrik tüketimi ile kullanıcılarını hem serinletme hem de elektrik tasarrufu açısından memnun etmektedir. Kompakt yapısı ile sağlam ve dayanıklıdır. 5000 metreküp/saat hava debisiyle güçlü üfleme kapasitesine sahiptir. Bunun yanı sıra sessiz çalışması ile çevresindeki insanları rahatsız etmez.

Tekerlekleri ile kullanıldığında istenilen alana rahatça götürülebiir. 70 lt su tankı kapasitesi ile uzun saatler kullanabilirsiniz.

Kabel Salon‘nun 3 farklı fan kademe ayarı özelliğiyle bulunduğu ortama göre hava debisini ayarlayabilirsiniz. olanak vererek konforlu bir kullanım deneyimi sağlar.

Şebeke suyu ıle rahatça serinletme yapabilir veya daha soğuk su ile tam performans sağlanabilir. İçerisindeki suyun derecesi ne kadar soğuk ise o kadar fazla soğutma yapacaktır. Tankın içindeki suyun soğukluğu ve tazeliği evaporatif cihazlar için çok önemlidir. Tank içindeki suyun sıcaklığı fazla ise su kesinlikle boşaltılmalıdır ve yenilenmelidir.

kabel salon
Kabel Salon

Swing modu özelliği ortamı eşit şekilde serinleterek konforlu bir kullanım sağlar.

Yerli üretim bir ürün olan Kabel Salon yedek parça bulunurluğu yüksek, bakım, onarım maliyetleri düşüktür.

Arkasında ki tahliye ile kullanım bittiğinde içindeki suyu rahatça boşaltabilirsiniz.

Kabel Salon’da anakart, fan, greenpad, pompa gibi yedek parçaların maliyetleri diğer firmalara göre daha uygundur. Ayrıca tüm parçalar 2 yıl tam garanti kapsamındadır.

Evaporatif soğutucu almak isteyenlerin birçoğu bu ürünümüzde karar kılmaktadır. Bunun en büyük nedeni Kabel ürünlerinin bilinirliğinden ve sağlamlığından kaynaklanmaktadır.

25 kg boş ağırlığı ile taşınması, yer değiştirilmesi gayet kolaydır. Kullanımı kolay olduğu için alanınızda konforlu bir ortam sunar.

Teknik özellikleri için https://antalyakabel.com/kabel-salon/ adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kabel Salon almaya karar verdiyseniz ve daha detaylı bilgi almak isterseniz bize iletişim sayfamız üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Firmamız Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri olan Trendyol ve N11 üzerinden de aktif olarak satışlarını sürdürmektedir.

Trendyol üzerinden mağazamıza ve diğer ürünlerimize ulaşmak için tıklayın.

N11 üzerinden mağazamıza ve diğer ürünlerimize ulaşmak için tıklayın.

KABEL ANTALYA EVAPORATİF SOĞUTUCU

KABEL ANTALYA EVAPORATİF SOĞUTUCU

Antalya’da bulunan işletmemizde Kabel Antalya evaporatif soğutucu ürünlerinin satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermekteyiz. 2014 yılından itibaren açık alan serinletme konusunda kafe, restoran, otel vb. işletmelerde birçok çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmalar doğrultusunda deneyimlerimiz sayesinde müşteri odaklı çalışma prensibini benimseyerek müşterilerimizi mutlu etmeyi başardık.

Kafe ve restoran serinletme sektöründe özellikle Antalya Bölgesi’nde referans sayımızı her geçen yıla nazaran arttırmaktayız. Bu başarımızda değerli müşterilerimizin emekleri çok fazla. Yaptığımız işin hizmet sektöründe ne kadar önemli olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Hizmet Aşamalarımız

1-Ücretsiz Keşif

Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz keşif hizmetimiz ile sizlerin mekanlarına bir satıcı gözünden değil mekan sahibinin gözünden değerlendirerek ihtiyaç gereken doğru adetleri ve konumlandırmaları belirliyoruz.

2-Fiyatlandırma ve Ödeme Koşulları

Fiyatlandırma konusunda adetler belli olduktan sonra işletme yararına en düşük fiyat ile teklifimizi iletiyoruz. Teklifimizin olumlu karşılanmasında sonra işletmenin maksimum fayda sağlayabilecek uygun ödeme koşullarını belirledikten sonra sözleşmemizi imzalayıp bir sonraki aşama olan nakliye ve kurulum aşamasına geçiyoruz.

3-Nakliye ve Kurulum

Sözleşme ve ödeme alındıktan sonra Kabel Antalya olarak sizin belirlediğiniz ve bizim programımıza uyan ortak bir tarih ve saat üzerinde karara varıyoruz. Anlaşılan tarih ve saatte uzman ekibimiz mekanınızda ürünlerin kutu açılışını yaptıktan sonra ayak montajları yapılıyor.

Montaj sonrası ürünleri denemek amaçlı su hazneleri doldurularak cihazlar kontrol aşamasına alınıyor. Kabel sulu klimalarda herhangi bir arıza gözlenmediği takdirde ekibimiz Kabel evaporatif soğutucular kullanımı hakkında kısa süreli bir sunum yapmaktadır. Garanti kitapçığı ve fatura tesliminden sonra artık kafe veya restoranınızda Kabel soğutucuları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Neden Kabel Antalya Tercih Edilmeli?

Kabel Antalya’nın bayilik aldığı iller ve ilçeler şunlardır:

 • Antalya Merkez İlçeleri
 • Burdur
 • Isparta
 • Alanya
 • Manavgat
 • Serik
 • Kemer
 • Finike
 • Kaş
 • Döşemealtı
 • Aksu
 • Fethiye

Neden Kabel Antalya tercih edilmeli? Sorusuna gelecek olursak, biz Kabel tarafından satış ve servislik konusunda yetkilendirildik. Sattığımız her ürünün arkasında durarak hiçbir durum ve zamanda müşterilerimizi maddi veya manevi olarak zarara uğratmadık. Satış ve servis hizmeti verdiğimiz hiçbir işletmeden olumsuz geri dönüş almadık. Bu nedenle Kabel Antalya’yı tercih etmek isteyeceksiniz.

Referanslarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Açık Alanlar için Tek Alternatif Kabel Antalya Evaporatif Soğutucu mudur?

Açık alan serinletme için çok fazla alternatif seçenek bulunmamaktadır. Su püskürtmeli vantilatörlü sisleme sistemleri açık alanların serinletilmesi için alternatif olarak kullanılabilir. Ancak bu sistemin kullanılması hem maliyet açısından hem de pratikte iyi sonuçlar göstermektedir. Vantilatörlü sulu sistemlerde nozul damlatmaları ve nozul tıkanmaları gibi sorunlar sık sık yaşanmakta olup bundan dolayı müşteri ve işletme sahiplerine problem çıkarmaktadır. Sonuç olarak bu sistemi Akdeniz gibi nemli bölgelerde kullanmak yanlış bir hareket olacaktır.

Ayrıca maliyet açısından da baktığımızda evaporatif soğutucunun neredeyse 2 katı maliyetle kurulum gerçekleştirilmektedir. Evaporatif soğutucularda nozul tıkanması gibi sorunlar görülmesi imkansızdır. Bir diğer konu ise nemli bölgelerde sulu sistem vantilatörler büyük bir sorundur, ortama sürekli nem su püskürmesi nem oranını yükseltmekte ve müşterileri rahatsız etmektedir. Sonuç olarak masa ve sandalye gibi işletmenizin müşterileriniz ağırladığı ortamlarda sürekli su damlacıkları olduğu için işletme açısından büyük bir sorun ortaya çıkacaktır. Açık alanlarda ve özellikle nemli bölgelerde kullanılması gereken ürün, kesinlikle evaporatif soğutucu olmalıdır.

Ayrıca Kabel Antalya evaporatif soğutucularımız hakkında daha fazla bilgi için:,

Son olarak Bizi İnstagram ve Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz.

 • Kabel Home Antalya
  Kabel Home

Evaporatif Soğutma Sistemleri

Evaporatif Soğutma Sistemleri

Evaporatif Soğutma Sistemleri Nerede Kullanılır?

En hızlı ısı alan sıvıların başında hiç şüphesiz su yer almaktadır. Su buharlaşma eğiliminin yüksek olması sayesinde çevresindeki ısıları emerek buharlaşma işlemini sağlamaktadır. Evaporatif soğutma sistemleri de havayı gerekli miktarda yüksek su ile temas ettirerek havanın soğutulmasını sağlamaktadır. Cihazların içerisinde bulunan sirkülasyon pompası ile soğutma işlemi sağlanmaktadır. Oldukça yararlı bir sistemdir. Buna bağlı olarak su ile çalışması da oldukça ilgi çeken bir özelliği olarak öne çıkmaktadır.

Evaporarif Soğutma Sistemleri Nedir?

Evaporatif soğutma sistemleri sıcak ve nem miktarı düşük olan mekanlarda kullanılır. Ayrıca sıcak bölgelerde en etkili verimi sağlayan cihaz olarak çevre dostu bir iklimlendirme sistemi olmaktadır. Ayrıca enerji verimliliği ve ekonomik yönden tasarruf sağlaması nedeni ile de çokça tercih edilen bir sistemdir. Bununla birlikte sistemi basit ve verimli bir sistemdir.

 Sıcaklığın artması ile buharlaşmayı aynı anda hızlandıran bu sistem mekanı hızlı şekilde soğutur ve bu arada çevreye ya da insan sağlığına hiçbir zarar vermeyecek şekilde kullanım avantajı sağlamaktadır. Soğutucu cihazın fanı sayesinde cihaz içine emilen sıcak hava akan su ile temas eder ve bu işlem ile doğal ve taze soğuk hava ile ortam serinletici hale gelmektedir.

 Evaporarif Soğutucu Sistemleri Nerede Kullanılır?

Fabrikalarda, yüksek tavanlı hacimlerin mevcut olduğu tüm mekanlarda, cafe ve restoranların açık ve kapalı alanlarında ortamı sağlıklı şeklide serinletme amaçları ile uygun olacak şekilde tasarlanmakta ve kullanıma hale gelmektedir. Ayrıca hayvan çiftliklerinde, ofislerde de kullanım sağlanmaktadır.

evaporatif soğutma
Evaporatif Soğutma

E-ticaret Mağazalarımızı Ziyaret Ettiniz mi?

Trendyol mağazamızda bulunan ürünleri incelemek ve satın almak için tıklayın. Ayrıca N11 mağazamızı da buradan inceleyebilirsiniz.

Mağazamızda Hangi Ürünler Var?

Trendyol mağazamızda Kabel markasının tüm ürünleri kolay bir şekilde incelemeniz ve satın almanız için listelendirilmiştir. Listedeki ürünler Kabel Mini, Kabel Salon, Kabel Plus evaporatif soğutma ürünleridir.

N11 Mağazamızda Hangi Ürünler Var?

Mağazamızda evaporatif soğutucu ihtiyaçlarınızı karşılayacak Kabel ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca indirim kampanyalarımızı da takip etmenizi öneririz.

İletişim

Bizimle İletişime geçmek için hemen iletişim sayfasına gitmek için tıklayın! Ayrıca whatsapp ile de iletişime geçebilirsiniz.

Evaporatif Soğutucular Neden Az Elektrik Harcar?

Evaporatif Soğutucular Neden Az Elektrik Harcar?

Öncelikle Evaporatif Soğutucular Neden Az Elektrik Harcar? sorusunun cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız. Sıcaklığı düşürmek, evinizde serin ve rahat bir yaşam oluşturmak isteyenler için Evaporatif soğutucular sizlerin karşısına çıkmaktadır. Evaporatif soğutuma sistemleri hem çevre dostu ve hem de makul fiyatlar sayesinde avantajları ile beraber sizleri bekliyor.

 Evaporatif Soğutma Nasıl Çalışır? Nedir?

 Su buharlaştığında, sıvı halden gaz haline dönüşmektedir. Bu olay esnasında, en yüksek enerjiyi içinde barındıran su damlacıkları önce suyu terk ederler ve bu da havanın derecesinde düşüşe neden olmaktadır. Örnek verecek olursak, bu olay aynı zamanda havuzdan çıktığınız zaman üşümenizin asıl sebebidir. Vücudunuzda bulunan su damlacıkları buharlaştıkça vücudunuzun sıcaklığını da düşmektedir. Evaporatif soğutucusu da bu mantık ile çalışmaktadır. Kısacası Evaporatif hava soğutucu, buharın gücünü kullanarak havayı soğutan bir tür klima sistemidir. Sorumuz evaporatif soğutucu neden az elektrik harcar?

Evaporatif Soğutucuların Avantajları

Avantaj olarak evaporatif soğutucular neden az elektrik harcar? Evaporatif soğutucuların normal klimalara göre önemli ve daha fazla avantajları vardır. Enerji verimliliği de bu avantajlardan biridir. Normal bir klima Evaporatif soğutuculara göre 7 kat daha fazla elektrik ve enerji harcamaktadır. Bunun başlıca sebebi ise, evaporatif soğutucuların yalnız soğutma pedine akım sağlayabilmek için çalıştırılmasına ihtiyaç vardır. Evaporatif soğutucular ile hem daha az elektrik harcarsınız ve hem de daha az fatura ödersiniz. Bu sayede maddi olarak da getirisi ve avantajları fazladır. Evaporatif soğutma kimyasal kullanmadıkları için de çevreye zarar vermezler. Ayrıca çevre dostu bir ürün olarak karşınıza çıkmaktadır.

Antalya Kabel’e ulaşmak artık çok daha kolay. Ana sayfada bulunan telefon veya whatsap simgesine tıklayarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

evaporatif soğutucu neden az elektrik tüketir?
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın

Ürünlerimiz görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Mağazamızda ürünlerimiz size görsel sunum eşliğinde tanıtılarak bilgilendirme yapılır. Ayrıca ödeme koşulları ve nakliye işlemleri görüşülmektedir. Ödeme koşullarımız kredi kartı veya nakit ödeme olarak gerçekleştirilmektedir. Tüm kredi kartlarına taksit imkanımız vardır. Taksit işlemlerinde banka komisyon ücretleri müşteriye yansıtılır. Antalyakabel’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Evaporatif Soğutucuların Ortalama Soğutma Alanları

Evaporatif Soğutucuların Ortalama Soğutma Alanları

Evaporatif soğutma cihazları sıcaklık arttıkça soğutma kapasitesini de arttıran dolayısıyla verimi de bu anlamda arttıran makinalardır. Bakım maliyetlerinin düşük olması da evaporatif soğutma sistemlerinin kullanım alanın artmasını katkı sağlamaktadır. Ayrıca evaporatif soğutucuların ortalama soğutma alanları içerisindeki sabit olan ve yüksek değerlerdeki hacimsel debisi hava kullanımını arttırmaktadır. Bu durum da soğutucu verimine doğrudan etki etmektedir. Ayrıca çalışma maliyetlerinin de düşük olması kullanıcılar için önemli bir avantaj olmaktadır.

Hava debisi kullanım alanın büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Yani hava debisi ne kadar yüksek ise etki alanı o kadar da büyüktür. Ayrıca hava çıkış alanının genişliği de çok önemlidir. Ürünlerimizin ar-ge çalışmaları nedeniyle dikkat edilmesi gereken hususlar dikkate alınarak üretim yapılmaktadır. Müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca müşterilerden geri dönüşler alınarak bu doğrultuda çalışmalar yapılmaktadır. Sonuç olarak cihazlar müşteriler için en iyi şekilde üretim için çalışmalar yapılmaktadır.

Sistem Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evaporatif soğutucular yaşam alanlarının iklimlendirilmesinde ve konfor şartlarının yükseltilmesinde büyük bir yer edinmiş durumdadır. Evaporatif soğutma sistemleri seçilirken soğutma kapasitesi ve soğutma alanlarının genişliğini sorgulamak doğru olacaktır. Oldukça büyük bir ofiste kullanılacak olan küçük bir soğutucu yalnızca yerel olarak soğutma işlemi gerçekleştirebilir. Bu sebep ile soğutucuların fan gücüne, buhar sıkıştırma kapasitesine ve makinenin verimliliğine dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. Ayrıca evaporatif soğutucuların ortalama soğutma alanları bu konuda çok önemlidir.

Özelikle son zamanlarda hijyenin ve hava temizliğinin ne denli önemli olduğu bütün dünyada bilinmektedir. Evaporatif soğutucuların hava temizleme özelliği de küçük alanda çalışanlar için idealdir.. Bu sebep ile bu soğutucu makinelerin üretimine de hız verilmiştir. Üretim firmalarında da artış gözlemlenmiştir. Bizim sizlere bu konudaki önerimiz KABEL firması olacaktır. Birçok farklı çeşit evaporatif soğutma sistemleri ile büyük küçük fark etmez. Hemen her alanda kullanılır. Bu alanda kullanılacak en verimli cihazdır.

Garanti Kapsamı ve Kullanım Talimatları

Kabel ürünlerini tercih etmeniz sizin açınızdan daha avantajlıdır. Ayrıca ürünlerin kalitesinin anlamak için tercih edilirliğine bakabilirsiniz. Ürünlerimiz 2 Yıl Garanti kapsamındadır. Ayrıca tüm ürün parçaları için geçerlidir. Garanti kapsamına şirketimiz model no ve fatura üzerinden bakmaktadır. Ayrıca kapsam dışına çıkmamak için yapılacaklar;

 • 1- Genel cihaz temizliği.
 • 2- Temiz ve titiz kullanım.
 • 3- Taşıma yaparken dikkatli olmak.
 • 4- Mevsimsel temizlik. Ayrıca kirece karşı önlem alma veya kireç karşıtı ürün kullanımı.
 • 5- Bakım hizmeti alınması veya bakım yapılması.
 • 6- Personele cihaz kullanım hakkında bilgi verilmesi veya eğitim verilmesi.

Bu tavsiyeleri yerine getirdiğinizde cihazınız garanti kapsamına kalmaktadır. Ayrıca bu talimatları cihazların kullanım kolaylığı için de yapmanız gerekmektedir.

Antalya Kabel’e ulaşmak artık çok daha kolay. Ana sayfada bulunan telefon veya whatsap simgesine tıklayarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

evaporatif soğutucu neden az elektrik tüketir?
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın
Mağazamıza gitmek için görsele tıklayın

Ürünlerimiz görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Mağazamızda ürünlerimiz size görsel sunum eşliğinde tanıtılarak bilgilendirme yapılır. Ayrıca ödeme koşulları ve nakliye işlemleri görüşülmektedir. Ödeme koşullarımız kredi kartı veya nakit ödeme olarak gerçekleştirilmektedir. Tüm kredi kartlarına taksit imkanımız vardır. Ayrıca Taksit işlemlerinde banka komisyon ücretleri müşteriye yansıtılır. Antalyakabel’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.